Na nami odvedenú prácu poskytujeme záruku

Solárne zariadenia

Pokiaľ sa chystáte stavať dom alebo sa zaujímate o ekológiu, určite ste počuli o solárnych kolektoroch, ktoré šetria životné prostredie znižovaním produkcie CO2 a na ohrev TÚV (teplej úžitkovej vody) aj podporu vykurovania využívajú slnečné žiarenie.

Ak o tejto možnosti uvažujete a potrebujete poradiť, napíšte nám.

Dlhodobá investícia

Prvotná investícia do solárneho termického systému sa môže pohybovať od 2000€ do 4500€, v závislosti od počtu kolektorov, zásobníka ktorý použijete, prepojení a pod. Táto možnosť sa teda javí nákladnejšia ako samotné kúrenie plynovým kondenzačným kotlom.

Avšak, vďaka štátnym dotáciám až do výšky 1750€ a kombinácii s daným kotlom sa počiatočne vysoká investícia vráti v priebehu pár rokov. V skutočnosti neexistujú žiadne náklady na zdroj slnečnej energie, ktorá solárne zariadenia poháňa. V našich klimatických oblastiach môžeme povedať, že solárne systémy dokážu celoročne pripraviť 60 až 75% celkovej využitej teplej vody v domácnosti.

Ďalším pozitívom sú ich minimálne prevádzkové náklady, keďže elektrická energia sa spotrebúva iba na poháňanie obehového čerpadla a menenie solárnej kvapaliny raz za 6 až 10 rokov.

Fungovanie solárneho zariadenia

Aby ste mohli využívať slnečnú energiu, musíte vlastniť slnečné kolektory, ktoré lúče zachytávajú.

Okrem kolektorov pozostáva solárny termický systém z absorbéra, solárneho okruhu a solárnej tekutiny alebo solárneho média. Keď lúče dopadnú na kolektory, táto energia  sa v absorbéri premení na teplo. Teplo sa najprv privádza do vyrovnávacej nádrže alebo zásobníka pitnej vody a odtiaľ sa distribuuje cez domáci okruh – buď ako podpora vykurovacieho okruhu alebo na ohrev úžitkovej vody.

Teplo sa pomocou média – solárnej tekutiny – prenesie do príslušnej pamäte. Zo zásobníka pitnej vody potom prechádza vo forme teplej vody do vodného kohútika alebo sprchy.

Pokiaľ stále nie ste presvedčení, či sú solárne kolektory pre vás to pravé, môžete nám napísať alebo zavolať. Odpovieme na akúkoľvek vašu otázku.

Pozrite si naše práce

Fotogaléria